Zakończyły się prace nad Podstrategią Rozwoju Turystyki Kulinarnej w Polsce

Dodano: 17.03.2026

Zakończyły się prace nad Podstrategią Rozwoju Turystyki Kulinarnej – projektem realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem realizowanego zadania był Instytut Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, operator Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”.

Proces tworzenia podstrategii był intensywny i wymagający – towarzyszyło mu szybkie tempo prac i liczne wyzwania. Jednocześnie był to czas wartościowych spotkań, inspirujących rozmów i współpracy, która pozwoliła stworzyć dokument odpowiadający na realne potrzeby sektora turystyki kulinarnej.

Podstrategia składa się z dwóch kluczowych części: analitycznej oraz programowej. Obie publikacje, wraz z dodatkowymi materiałami wypracowanymi w trakcie projektu, zostały udostępnione na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej w zakładce „Podstrategia”.

W realizację projektu zaangażowało się wiele osób i instytucji, których wiedza, doświadczenie i wsparcie miały istotny wpływ na ostateczny kształt dokumentów. Opracowana podstrategia stanie się praktycznym narzędziem wspierającym rozwój tej dynamicznie rosnącej dziedziny turystyki.

Zobacz również