Jesień w domu i zagrodzie. Retro Show 2021

Kalendarium
Dodano: 02.09.2021

Dnia 12 września br. odbędzie się wydarzenie pn. „Jesień w domu i zagrodzie. Retro Show 2021” w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji: paradę ciągników i lokomobili parowej Hipolina,  pokaz młócki i prasowania słomy oraz pokaz orki. Na scenie wystąpi „Kapela zza winka”, a uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach. „Poligrodzianie” zaprezentują obrzęd jesienny oraz tańce. Podczas wydarzenia nastąpi również ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród w konkursie na „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2021 – Smak Owoców i Warzyw”.

Uczestnicy będą mieli możliwość zakupu i degustacji produktów regionalnych oraz wzięcia udziału w prezentacji smażenia powideł i gotowania zupy przez Koło Gospodyń Wiejskich z Plewisk, których także będzie można skosztować.

Przy okazji tego wydarzenia na terenie Muzeum prowadzone będą „Szreniawskie Warsztaty Ekologiczne” poświęcone segregacji odpadów, ochronie zwierząt i ptaków oraz ochronie przyrody i drzewostanów.

 

[źródło: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie]

 

 

 

Zobacz również