Lato w Muzeum w Szreniawie

Kalendarium
Dodano: 20.07.2021

W najbliższy weekend, 24-25 lipca w godz. od 12.00 do 16.00 Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na pokazy edukacyjne pt.: „Lato w Muzeum”. – W ramach spotkania będzie można zapoznać się ze wszystkimi etapami tradycyjnego wypieku chleba na zakwasie, a także zakupić kusząco pachnące świeże bochenki, wypieczone w zabytkowym piecu chlebowym z przełomu XIX i XX wieku – zdradza Mariusz Gąszczołowski, główny specjalista ds. promocji i marketingu w Muzeum.

– Podczas krótkiego oprowadzania po pawilonie zwiedzający będą mogli również odkryć budowę pieca chlebowego oraz innych urządzeń używanych na przestrzeni stuleci przy produkcji chleba. Ponadto podczas warsztatów „Świat glinianych wyrobów” nasi goście zaznajomią się z najstarszą techniką wyrobu naczyń i zabawek z gliny. Pod okiem artystki Małgorzaty Jędrzejczak-Tomczak każdy będzie w stanie samodzielnie przygotować gliniane pamiątki z Muzeum – dodaje.

– Wszystkich zatem serdecznie zapraszamy do Muzeum w Szreniawie.  Razem rozkoszujmy się w ten weekend wyglądem i smakiem tradycyjnego wiejskiego chleba oraz wędzonych wędlin i serów. A przy okazji zanurzmy się w archaiczny świat klasycznych wyrobów z gliny – kończy Mariusz Gąszczołowski.

Program imprezy:
– pokaz wypieku chleba połączony ze sprzedażą -12:00 i 14:00
– pokaz sprzętu do produkcji chleba – 13:00 i 15:00
– warsztaty „Świat glinianych wyrobów” – od 12:00 do 16:00
– pokaz wędzenia wędlin i serów połączony ze sprzedażą 13:00-16:00 (tylko niedziela 25.07)

[ źródło www.powiat.poznan.pl]

 

Zobacz również