Akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”

Dodano: 31.03.2022

Już po raz piąty Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w akcji  „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Akcja ma na celu promocję i wsparcie lokalnych producentów zdrowej i tradycyjnej żywności oraz restauratorów – członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

Wielkanoc w Wielkopolsce to czas szczególny, wyróżniający się wyjątkowymi produktami  oraz potrawami. Żur, barszcz biały, pieczony udziec, chleb na zakwasie czy biała kiełbasa to lokalne specjały, charakteryzujące się wysoką jakością i doskonałymi smakami.

– W wielkopolskich kulinariach zawsze stawiamy na to, co najlepsze i sprawdzone, doceniając jednocześnie niespotykany smak i jakość. Podczas przedświątecznych zakupów zachęcam do kupowania produktów oraz odwiedzania miejsc oznaczonych charakterystycznym logiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Są godne polecenia  – mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Ułatwieniem dla klientów jest specjalnie stworzona baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą zarówno sprzedaż zdalną, z dowozem do domu jak i oferują odbiór bezpośredni.

W szerokiej gamie produktów lokalnych znajdują się znane na całym świecie wielkopolskie specjały, takie jak: sery, wędliny, mięso, miody, oleje, przetwory z warzyw i owoców, soki oraz pieczywo. Interesującą propozycję złożyli także wielkopolscy restauratorzy, którzy na zamówienie przygotowują ulubione zestawy obiadowe, pyszne desery i ciasta. Przyjmowane są również zamówienia na przygotowanie dań wielkanocnych typowych dla tradycji wielkopolskich.

Lista firm w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski:

RESTAURACJE, INNE PUNKTY GASTRONOMICZNE ORAZ OBIEKTY ŚWIADCZĄCE USŁUGI HOTELARSKIE

RESTAURACJE, INNE PUNKTY GASTRONOMICZNE ORAZ OBIEKTY ŚWIADCZĄCE USŁUGI HOTELARSKIE 2

MIODY

PIEKARNIE I CUKIERNIE

WARZYWA I OWOCE

NABIAŁ

WĘDLINY

OLEJE

SPRZEDAWCY ARTYKUŁÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH WYSOKIEJ JAKOŚCI I SKLEPY FARMERSKIE

ROLNICY, OGRODNICY, PRZEDSIĘBIORSTWA RYBACKIE

Zobacz również