Berry Fest – przegląd alkoholi z owoców jagodowych

Kalendarium
Dodano: 21.09.2022

Berry Fest to wielkie spotkanie pionierów i pierwszy przegląd wszystkich alkoholi z owoców jagodowych, które odbędzie się 3 października 2022 w Pałacu Mała Wieś (Bielsk Duży). Wyjątkowa formuła rozmowy z ekspertami, możliwość oceny ekspozycji produktów, stoisk i opakowań. W jednym miejscu zagadnienia prawne, budowa marki, łączenia trunków z jedzeniem.

Owoce jagodowe to kategoria rosnąca. Określamy je jako superowoce. Podczas wydarzenia zaprezentują swoje wyroby producenci alkoholi, które powstały z wykorzystaniem jagody kamczackiej, aronii, jeżyn, malin, agrestu, porzeczki, truskawki, borówki, minikiwi, rokitnika, derenia i żurawiny. Ideą projektu jest promowanie, w ramach projektu „Czas na polskie superowoce!”, bo to właśnie w Polsce produkuje się znakomite wina np. z czarnej porzeczki czy jagody kamczackiej.

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs – pierwszy przegląd alkoholi z owoców jagodowych, w którym przyznane zostaną brązowe, srebrne i złote medale oraz nagroda główna – Grand Prix. W kapitule konkursowej zasiądą:

  • Łukasz Klesyk – ekspert od alkoholi mocnych,
  • Mikołaj Rey,
  • Zbigniwe Kmieć
  • Katarzyna Puk – sommelier i sędzia w konkursach winiarskich.

Eksperci nie tylko wyłonią laureatów, lecz będą podpowiadali podczas wszystkich prezentacji, jakie są najmocniejsze strony degustowanych produktów i jak wykorzystać potencjał, który mają.

Szczegóły wydarzenia zamieszczone są na stronie organizatora.

Zobacz również