Jarmark Wielkanocny 2022 w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Kalendarium
Dodano: 08.03.2022

Jarmark Wielkanocny
w Muzeum Narodowym Rolnictwa
i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
9-10 kwietnia 2022 roku, w godz. 11.00-17.00

Wraz z nadejściem wiosny, tradycyjnie, zapraszamy do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie na Jarmark Wielkanocny. Impreza nawiązuje do tradycji jarmarków, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami. Podczas imprezy będzie można poznać zwyczaje i wiosenne obrzędy ludowe związane z Wielkanocą oraz zakupić wyroby rękodzielnicze, takie jak palmy, pisanki, koszyczki, rzeźby, stroiki, biżuterię oraz tradycyjne produkty spożywcze. Jarmark w Szreniawie to okazja do przyjrzenia się pracy twórców ludowych z różnych rejonów Polski i nabycia ich wyrobów.

Jak co roku organizatorzy zadbają gości w każdym wieku. Szreniawska scena na placu głównym dostarczy wszystkim gościom wielu wrażeń muzycznych i emocji związanych z konkursami dla publiczności. Dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienia teatralne i warsztaty przedświąteczne, na których będzie można własnoręcznie wykonać pisankę, koszyczek, mazurka itp.

Wiosna to również czas budzącej się do życia przyrody i ludowych tradycji rolniczych związanych z początkiem prac polowych. W związku z tym podczas jarmarku nie zabraknie pokazów wiosennych prac polowych i obrzędów ludowych  z nimi związanych.

Miłośników zbiorów muzealnych zapraszamy do zwiedzania nowych ekspozycji oraz okolicznościowych wystaw czasowych. Najpiękniejsze okazy pisanek z rożnych regionów kraju pokazane zostaną na wystawie czasowej „Wielkanoc w Szreniawie”. Tradycja przygotowań do świąt wielkanocnych obejmuje też przedświąteczne porządki, dlatego zapraszamy na wystawę zabytkowego sprzętu gospodarstwa domowego pt. „Przedświąteczne porządki u dziadków”.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania imprezy z przyczyn epidemicznych.

 

[źródło: http://www.muzeum-szreniawa.pl/]

Zobacz również