Konkurs na największą wielkopolską pyrę

Dodano: 10.10.2023

Po raz trzeci wybrana zostanie największa pyra oraz najsmaczniejsza potrawa z ziemniaków w ramach konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Termin zgłoszeń konkursowych upływa 31 października.

W ramach konkursu na największą pyrę można zgłosić ziemniaka wyhodowanego na terenie województwa wielkopolskiego, który będzie pochodzić z tegorocznych zbiorów, natomiast potrawa, której głównym składnikiem jest ziemniak może być w dowolnej formie kulinarnej. Głównym kryterium wielkości pyry jest jej waga. Natomiast zaprezentowane potrawy komisja konkursowa oceni z uwzględnieniem następujących elementów: walory smakowe i zapachowe, związek jadła z regionem i tradycjami, oraz sposób prezentacji dania. Podczas wydarzenia 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie, w powiecie kaliskim przewidziano liczne atrakcje: występy oraz degustacje. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie zamieszczonym na stronie  https://www.umww.pl/na-swieto-pyry-zapraszamy-do-liskowa

 

 

Trzeba mieć serce do pyr aby wyhodować takie cudo!  Ziemniaczane serducho z naszego zdjęcia pochodzi z Gospodarstwa Szejner w Prośnie (gm. Budzyń)

 

Zobacz również