XXIX Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte

Pomimo, iż areał uprawy ziemniaków w naszym kraju z roku na rok jest coraz mniejszy, to ziemniaki nadal mają ogromne znaczenie i są jednymi z ważniejszych elementów diety każdej rodziny.  Ziemniaki to bogate źródło witamy C, wspomagającej produkcję kolagenu i wchłanianie żelaza. Dieta zawierająca to warzywo dostarcza do organizmu również potas, błonnik, żelazo, witaminę B6, białko protein. Bez wątpienia warto odkrywać ziemniaczane smaki.

Ziemniaki są motywem przewodnim XXIX Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte. To impreza o wieloletniej już tradycji, a jednocześnie największe, międzynarodowe targi dla producentów ziemniaka, zarówno w Polsce jak i za granicą. Potato Poland to wydarzenie wystawowo–konferencyjne, które integruje polską branżę ziemniaczaną. Targi to otwarcie polskiego rynku na świat, a także umożliwienie dwustronnego transferu wiedzy i technologii rolniczej w Europie.

W roku 2022 XXIX Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte odbywają się w dniach 19–21 sierpnia w HZ Zamarte (powiat Sępolno Krajeńskie). Wydarzeniu towarzyszą liczne pokazy polowe. Swój udział w wydarzeniu w tym roku ma także także Instytut Skrzynki.

 

Jakie właściwości ma ziemniak?
Prezentujemy materiał filmowy zapraszający na XXIX Krajowe Dni Ziemniaka Potato Poland 2022 Zamarte.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.potatopoland.com

Zobacz również