Świąteczny koncert na trzy głosy

Dodano: 11.12.2021

W Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbyła się realizacja nagrania Świątecznego Koncertu gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego, akordeonisty Macieja Frąckiewicza i perkusisty Bartka Milera.

W jego trakcie artyści zaprezentowali utwory między innymi Izaaca Albeniza, Luigiego Boccheriniego czy Tomasa Gubitscha. Nie zabrakło również kolęd zaaranżowanych przez samych Artystów.

Po koncercie zgromadzeni goście zasiedli do stołu, przy którym poprowadzili rozmowę na temat tradycyjnych wielkopolskich, świątecznych potraw i bożonarodzeniowych zwyczajów. W rozmowie poprowadzonej przez Lilianę Kubiak udział wzięli Hanna Ignatowicz, Witold Wróbel i Zbigniew Kmieć. Nie zabrakło także degustacji wyśmienitych dań wigilijnych przygotowanych przez Bistro Dorota oraz wypieków od Cukierni Kandulski.

Całość nagrania zostanie wyemitowana w tygodniu przedświątecznym na kanale YouTube i Facebooku Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Poznańskiego, Jana Grabkowskiego. Sponsorem Koncertu jest PZU.

 


 

[fot. M. Szostak]

 

Zobacz również