Wina Warte Poznania

Kalendarium
Dodano: 14.09.2022

W sobotę, 17 września, w godz. 8.00-14.00 na Rynku Jeżyckim będzie można poznać wielkopolskie wina.

Będziecie to okazja do spróbowania oraz zakupu win musujących, gazowanych oraz pomarańczowych, wytwarzanych w wielkopolskich winnicach, których w stolicy Wielkopolski jest prawie 20. Każde stoisko oferować będzie także degustację win klasycznych wraz z poczęstunkiem.

Na wydarzenie zapraszają Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy wraz z profilem @po.winni_ i Targowiska Poznańskie.

Winnice biorące udział wydarzeniu:
 • Edison
  Jest to winnica położona najbliżej Poznania i znajduje się na terenie hotelu Edison nad jeziorem Kierskim. Tutaj wina tworzone są przez pasjonatów we własnej przetwórni, a następnie sprzedawane w restauracji Lumiere należącej do obiektu.
 •  Lipka Wielka
  Winnica Lipka Wielka to jedna z prężniej działających winnic w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Winiarzy. Stworzyli nową markę “Winnica Wielkopolska Tilia”. Wydała ona na świat przełomowe, jednoszczepowe wina odznaczone dziedzictwem kulturalnym.
 •  Enosfera
  Winnica prowadzona przez wykształconych enologów, co pomaga w produkcji wina metodami tradycyjnymi bez użycia wody i cukru. Enosfera to “eno” (enologia=winiarstwo) oraz “sfera”, tzn. “miejsce spotkań miłośników wina” i taki jest zamysł.
 •  Jaworowo
  Jaworowo to młoda winnica stawiająca na chwile spędzone z naturą. Cały proces odbywa się niemal w 100% ręcznie, bez dodatków chemicznych, dlatego wino z Winnicy Jaworowo jest produktem ekologicznym i wegańskim. ?
 •  Katarzyna
  Jedna z najdłużej działających Winnic na terenie województwa wielkopolskiego. Posiada szeroką ofertę win oraz idzie z duchem czasu. To tutaj spróbujecie alternatywnego wina pomarańczowego. ?
 • Rodzinna na Polanie
  Winnica Rodzinna na Polanie oferuje szeroką gamę win gronowych. A na terenie siedliska, oprócz winnicy, znajduje się przydomowa winiarnia oraz “Psanatorium” (hotel dla kotów i psów
Zobacz również