XVI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku – edycja lajt

Kalendarium
Dodano: 11.08.2022

W tym roku w połowie sierpnia także zapraszamy do Poznania na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku! Tegoroczna edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2022r. będzie jednak nieco inna – dlatego nazwano ją „edycją lajt”.

Ze względu na remont poznańskiego Starego Rynku zapraszamy Państwa na niedawno odrestaurowany i położony w centrum Starego Miasta Plan Kolegiacki. Ze względu na jego kameralne gabarytu w sposób naturalny musieliśmy ograniczyć liczbę prezentujących się wystawców, a także ilość wydarzeń towarzyszących.

Organizatorzy zadbają o to, by nie tylko było w czym wybierać (niezwykle starannie selekcjonując wystawców) ale też by było gdzie przysiąść sącząc kieliszek wina, kratowe piwo, kwas chlebowy czy lemoniadę, słuchając dobrej muzyki.

Jak co roku zatem odbędzie się – stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu – wielki Jarmark Dobrego Smaku. Na kramach wystawców znajdziecie przysmaki z wielu regionów Polski ale tez z Węgier, Hiszpanii, Francji, Litwy czy Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie stoisk winiarskich, kratowych piw ale i tradycyjnych poznańskich pyr z gzikiem czy szarych kluch.

Po raz kolejny imprezie towarzyszy Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych – wydzielona strefa gdzie swoje trunki prezentować będą małe, niezależne destylarnie ginu, whisky, okowit i wódek.

Nie zabraknie także atrakcji muzycznych. W sobotę i niedzielę na cokole „Zegara Historii” zostanie rozstawiona muzyczna scena, na której zabrzmią standardy jazzy i muzyki rozrywkowej.

Do udziału w turnieju Polska Nalewka Roku zapraszamy od szesnastu lat twórców domowych nalewek z całej Polski. Wśród laureatów konkursu, których najlepsze trunki zdobyły tytuł Polskiej Nalewki Roku są legendy polskiego nalewkarstwa, ale też osoby, które dopiero startując w nim ujawniły swój wielki talent. W domowych piwniczkach i kredensach na odkrycie i nagrodzenie czekały prawdziwe skarby. W tym roku po raz kolejny, oprócz Grand Prix konkursu przyznamy złote, srebrne i brązowe medale. Konkurs Polska Nalewka Roku obędzie się 13 sierpnia 2022 w Sobotę.

Współorganizatorami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku są Fundacja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku i Estrada Poznańska.

 

[źródło: https://www.ofds.pl/]

Zobacz również