41

Gmina Swarzędz

Gospodarstwo Sadownicze DĘBSKI – SAD

Wideo
Kalendarium

Gospodarstwo Sadownicze
DĘBSKI – SAD

 

„Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko pełne snów; gdzie spojrzysz jabłuszko, jabłuszko tam i tu …”
– tak śpiewał na początku lat 60-tych XX wieku Mieczysław Wojnicki.

W tym właśnie czasie miłością do jabłuszek zapałał Kazimierz Dębski, który na początku lat pięćdziesiątych, rozpoczął dzierżawę sadów jabłoniowych w Młodawsku i alei czereśniowych w rejonach Poznania.

Dziś zamiłowanie do sadownictwa w rodzinie Dębskich przechodzi już na trzecie pokolenie.

Od najmłodszych lat Pan Zdzisław  pomagał swojemu ojcu i z czasem sadownictwo stało się jego wielką pasją. Tak jest do dziś.

W połowie lat siedemdziesiątych rodzina zakupiła 12 ha ziemi w Rabowicach, niedaleko Swarzędza i tak powstał pierwszy rodzinny własny sad, w którym dominowały silnie rosnące jabłonie i śliwy. W ślad za tym powstały przechowalnie, później chłodnie i sortownie. Z biegiem lat sad ulegał modernizacji, pojawiły się jabłonie szczepione na karłowych podkładkach, które sprowadzano z Holandii, Belgii i Niemiec.

Od roku 1996 gospodarstwo prowadzone jest zgodnie z metodyką Integrowanej Produkcji /IP/, co potwierdzają przyznawane co roku certyfikaty. Integrowana produkcja to gwarancja na to, że owoce są o najwyższych wartościach biologicznych i odżywczych oraz bezpiecznych dla zdrowia ludzi i chronione przed chorobami i szkodnikami przez selektywne środki ochrony roślin i przez czynniki zwalczania biologicznego. Wszystko odbywa się pod nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych powstała chłodnia z kontrolowaną atmosferą.

W 1999 roku Dębscy otwarli sklep, w którym do dziś prowadzą sprzedaż bezpośrednią. Już w pierwszym roku cieszył się dużym zainteresowaniem i częstymi wizytami Klientów, którzy regularnie odwiedzają sklep i polecą go swoim znajomym. Tak liczba klientów nieprzerwanie rośnie.
Są tu  zawsze świeże jabłka, które zachowują swoje walory smakowe i jędrność dzięki temu, że są przechowywane w specjalistycznych chłodniach. Są też gruszki, śliwki a także przetwory – soki, powidła i prażony mus.

Gospodarstwo zaopatruje w swoje produkty także liczne restauracje, szkoły, przedszkola oraz firmy mające stołówki pracownicze.

Gospodarstwo Dębskich to przykład niezwykłej rodzinnej pasji do sadownictwa. Można doświadczyć tego podczas zakupów i rozmów na temat walorów „kochanego jabłuszka”.

Zdecydowanie polecamy urok i smak jabłuszkowego raju.
Smacznego i na zdrowie.

SKLEP CZYNNY:
poniedziałki-piątki od 9 do 17
soboty od 9 do 15

Sezon sprzedaży bezpośredniej: od 1 września do 31 maja.
Jabłkomat: codziennie, całodobowo.

Kontakt

Gospodarstwo Sadownicze DĘBSKI-SAD

Rabowice, ul. Średzka 8,
62-020 Swarzędz

Tel.: +48 693 905 855
E-mail: karolina@debski-sad.pl

debski-sad.pl

Pozostałe miejsca na szlaku