61

Gmina Kórnik

Sklep pszczelarski SOCHA

Kalendarium

Sklep pszczelarski SOCHA

 

Sklep pszczelarski rodziny Sochów w Czmoniu to niezwykłe połączenie pszczelarskich delikatesów z branżową hurtownią. Tu można kupić najszlachetniejsze miody (w tym także pitne), a także wyposażyć się we wszystko co jest niezbędne, aby samodzielnie podjąć się sztuki pszczelarskiej

Rodzina Sochów na miodach zna się jak mało kto.

To gospodarstwo pasieczne sięga historią roku 1988 roku, kiedy to Jan Socha otrzymał pierwszy rój z ulem od swojego wujka. To w tamtym czasie zrodziła się pasja do małych, pracowitych owadów, która po pewnym czasie stała się również sposobem na utrzymanie rodziny. Powstała pasieka licząca w swym szczytowym momencie 180 rodzin pszczelich.

Swoją dotychczasowa praktykę Jolanta i Jan postanowili poszerzyć o rzetelną wiedzę kończąc w 2000 roku studium pszczelarskie w Pszczelej Woli. Z ogromem nowej wiedzy rozszerzyli zakres działań między innymi o hodowlę matek pszczelich Z czasem zauważyli, że w okolicy brakuje miejsca, gdzie pszczelarze mogliby nabyć sprzęt niezbędny do prowadzenia pasieki. Z tej potrzeby w roku 2004 powstał sklep z artykułami pszczelarskimi początkowo prowadzony przez Jana i Jolantę, a w 2010 r. przejęty przez Szczepana. W 2012 roku poszerzono zakres usług o sprzedaż internetową. W roku 2014 zwieńczeniem  dynamicznie rozwijającej się działalności było wybudowanie magazynu i utworzenie hurtowni pszczelarskiej, tak by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientów. W 2021 hodowlę matek pszczelich przejęła córka Jana, Ilona Szczepańska (absolwentka technikum pszczelarskiego w Pszczelej Woli). Gospodarze cały czas kształcą się i starają dostosować do potrzeb rynku Dziś  ich sklep to miejsce gdzie każdy amator pszczelich produktów znajdzie coś dla siebie, począwszy od miodów, pyłku, pierzgi, poprzez świece, na kosmetykach i miodach pitnych kończąc. Pszczelarze mogą zaopatrzyć się w sprzęt pszczelarski oraz liczyć na fachową pomoc i doradztwo w zakresie prowadzenia pasieki.

Zdecydowanie podróżnym na naszym kulinarnym szlaku polecamy ten pszczeli zakątek w Czmoniu.

Kontakt

Sklep pszczelarski SOCHA

Czmoń, ul. Pasieczna 2, 62-035 Kórnik

e-mail: sklep@apiart.pl

tel. 799 987 517

https://apiart.pl/

Facebook

Pozostałe miejsca na szlaku