3

Gmina Komorniki

Karczma w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Wideo
Kalendarium

Karczma w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Działa w przyziemiu zabytkowej Rządcówki  w otoczeniu obiektów ze zbiorów szreniawskiego muzeum. W kuchni urzędują maksymalnie dwie lub trzy osoby. Lokal działa zasadniczo w godzinach pracy Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, po umówieniu się dostępny jest jednak w każdym innym czasie. Miejsce jest nieco schowane, ale absolutnie warto zadać sobie trud, żeby je odnaleźć i zasiąść za stołem restauracji prowadzonej z prawdziwą pasją i wielkim sercem.

Warto spróbować wszystkiego. Czernina w punkt. Kaczka w punkt. Kluski, gołąbki, golonki. Dobre ceny i ortodoksyjny, kojarzony z kuchnią poznańską smak. To solidne tradycje wielkopolskiej zamożnej wsi. Pani Regina wychowała się w okolicach Ostrzeszowa i naprawdę wie co posmakuje komuś, kto ma ochotę na tradycyjną, wielkopolską kuchnię.

To miejsce obowiązkowe dla każdego, kto interesuje się tym regionem. Nie ma tam wariacji kulinarnych, są kanoniczne wersje dań emblematycznych dla wielkopolskiej tradycji kulinarnej. Warto o takiej kuchni opowiadać, warto pokazywać ją smakoszom z innych stron Polski i Europy. W tym miejscu zdaje się być ona naturalna jak powietrze. A przecież to tak samo ważny element historii regionu, jego kultury materialnej jak kolekcja starych maszyn rolniczych, biblioteka czy archiwa. Miejsce nie do pominięcia.

Godziny otwarcia:
w sezonie letnim (1.04.-31.10.)

Wtorek – piątek: 9.00-17.00
Sobota – niedziela: 10.00-18.00

Poza godzinami otwarcia Muzeum obowiązuje wejście z zewnątrz od ul. Dworcowej – naprzeciw sklepu Żabka.

Kontakt

Karczma w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego Szreniawie

ul. Dworcowa 5, Szreniawa

62-052 Komorniki

tel.: 725 710 516

Karczma korzysta z zakładki na stronie muzealnej

Pozostałe miejsca na szlaku