2

Gmina Tarnowo Podgórne

Smaczki Maszki

Wideo
Kalendarium

Smaczki Maszki – autorska kuchnia międzynarodowa

Baranowo to miejscowość pełna dość zamożnych domów,  łącząca się z peryferiami północno-zachodniego Poznania. Jednym z jego mieszkańców była pani Marzanna Kondratowicz, córka krotoszyńskiego aptekarza. Z domu rodzinnego oprócz tradycji  zasiadania do wspólnego obiadu o wyznaczonej godzinie, wyniosła miłość do najprawdziwszego jedzenia na świecie. Do jedzenia świadomego i celebrowanego, do otwartego na świat stołu wielkopolskich mieszczan.

Absolutnie warto usiąść przy kawie i posłuchać z jaką pasją opowiada o zupach rakowych, których już nikt nie robi tak jak powinien, o cielęcej głowiźnie i móżdżku, dzikim ptactwie i egzotycznych rybach.

Restauracja jest piękna i nowoczesna, aż trudno uwierzyć , że jeszcze kilka lat temu mieściła się w małym blaszaku i miała zaledwie dwa czy trzy stoliki.

Teraz piękna karta win, gabloty z sycącymi wzrok wypiekami. Torty, szarlotki, chleby. Lśniący ekspres do kawy i belgijskie piwa. Wysokiej jakości głośniki, świetna wentylacja, znakomita porcelana.  Ogromna dbałość o szczegóły. Kuchnia zawsze przygotowana do obsługi osób wegańskich oraz z nietolerancją glutenu i laktozy. Gotowa spełniać zachcianki pasjonatów i gourmanów.

Smaczki Maszki to jedna z najoryginalniejszych restauracji w Polsce – z niebanalnym menu, znakomitym wystrojem, świetną bezpośrednią obsługą, ale przede wszystkim z absolutnie fenomenalnym wyczuciem smaku właścicielki, która niemal zawsze jest na sali, gotowa do rozmowy. Przed kucharzami stoi wyzwanie aby godnie reprezentować wyrafinowany i pełen lekkości smak właścicielki.

A zaczęło się troszkę jak w bajce – od wypieku pasztetów i ciast oraz ich sprzedaży znajomym. Potem świąteczne cateringi. Dalej –  mały blaszak, gdzie główną gwiazdą kulinarną była zupa Tom Yum. I choć karta zmienia się często w sezonowym rytmie to danie pozostaje niezmienne. Zostanie w menu nawet kiedy na Smaczki Maszki spłyną zasłużone gwiazdki potwierdzające jej międzynarodowy poziom.

Godziny otwarcia

Wtorek – sobota: 12.00 – 20.00
Niedziela: 12.00 – 18.00

UWAGA !
Dostępna oferta na wynos i z dowozem.

Kontakt

Smaczki Maszki

ul. Przemysława 11c

62-081 Baranowo

tel.: +48 667 722 122

 

www.smaczkimaszki.pl

 

Pozostałe miejsca na szlaku