46

Gmina Mosina

Restauracja ADAMO

Kalendarium

Restauracja ADAMO

Restauracja ADAMO Adama Bilskiego działa od 1993 roku, współtworząc kulinarną mapę centralnej Wielkopolski. Tradycje kulinarne tej rodziny sięgają jednak aż do czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy pradziadek właściciela, Teodor Bilski, prowadził pierwszą restaurację w Mosinie.

To obecnie bardzo dobry kulinarny adres.

Dania oferowane w karcie są charakterystyczne dla regionu Wielkopolski i produkowane są przede wszystkim z lokalnych składników. W Adamo kuchnia polska propagowana jest w wielu oryginalnych daniach bazując na skrzętnie przechowywanych, rodzinnych przepisach i recepturach. Należą do nich: befsztyk tatarski, stek z polędwiczki z masełkiem czosnkowym, golonka pieczona z warzywami, kaczka pieczona z jabłkami, kieszonka z kurczaka nadziewana szpinakiem, rumsztyk z polędwicy podany z cebulką, barszcz czysty, czernina z makaronem, żurek na białej kiełbasie z wędzonym boczkiem i jajkiem.

Kulinarne inspiracje restauracji wykraczają jednak poza granice Wielkopolski. Na amatorów śródziemnomorskich smaków czekają pyszne i kolorowe tradycyjne dania kuchni włoskiej.

Restauracja jest członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

Warto też dodać, że Adamo to również catering. Firma przygotowuje na indywidualne i grupowe zamówienia bardzo bogatą paletę wędlin, drobiu, mięs i ryb.

Smaki warte polecenia.

Smacznego na naszym powiatowym kulinarnym szlaku.

Godziny otwarcia

Poniedziałek- sobota: 12.00 – 20.00
Niedziela i święta: 12.00 – 18.00

Kontakt

Restauracja ADAMO

ul. M. Konopnickiej 30,
62-050 Mosina
Tel.: +48 61 819 17 66

www.restauracja-adamo.pl

Pozostałe miejsca na szlaku