37

Gmina Mosina

BARTECKI – Z Dębowej Wędzarni

Wideo
Kalendarium

Bartecki
Z Dębowej
Wędzarni

Bartek Muzalewski – BARTECKI o wędlinach wie bardzo dużo. Przez ostatnie kilkanaście lat pracował dla ogólnopolskich liderów branży wędliniarskiej i mniejszych wielkopolskich wytwórni. Z każdym rokiem przekonywał się, że producenci w tej branży stają przed podstawowym dylematem pomiędzy skalą produkcji a jej jakością.

To właśnie  JAKOŚĆ jest najważniejsza !

Z tą myślą powstał w Mosinie pierwszy autorski sklep „Bartecki – z Dębowej Wędzarni”, w którym można między innymi znaleźć produkty pod marką własną „Bartecki”.

Jest to sklep z wyselekcjonowanymi produktami takimi jak wędliny, nabiał, soki czy przetwory, który zaopatruje się m.in. od lokalnych dostawców zrzeszonych w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Część produktów wędliniarskich dowędzana jest na miejscu w zamykanej ciężkimi dębowymi drzwiami i opalanej olchowym drewnem wędzarni.

Bartek osobiście dba o to, aby każdy produkt spełniał oczekiwania najbardziej wymagających smakoszy wędlin. Jeśli nie odpowiada mu coś w recepturze – prosi producenta o jej zmianę przed wprowadzeniem produktu na rynek. Współpracując od lat ściśle z regionalnym wędliniarzem z Wielkopolski Bartecki ma możliwość tworzenia każdego produktu od podstaw, jego przetestowania i finalnej akceptacji. Taka skrupulatność i indywidualne podejście do każdego produktu i doboru składników nie byłyby możliwe we współpracy z producentami o skali masowej. Bartek szczerze przyznaje:

„Po wielu latach pracy w korporacjach, negocjacji z dużymi sieciami handlowymi i obracania tonami wędlin dziś mogę w końcu robić to, co lubię najbardziej – dzielić się pasją dla tego, co tradycyjne i lokalne z moimi klientami, którzy zaglądają do mnie po pętko kiełbasy, parę plastrów szynki czy kilka kabanosów”.

Wszystkim polecamy ten wypełniony pasją, smakiem i zapachem punkt na powiatowym szlaku kulinarnym.

Godziny otwarcia :

od poniedziałku do piątku  8.00-17.00;
soboty 8.00-13.00

 

 

Kontakt

BARTECKI
Z Dębowej Wędzarni

ul. Farbiarska 7
62-050 Mosina

Tel: 797 194 878

barteckiwedzarnia@gmail.com

Facebook

Pozostałe miejsca na szlaku