52

Gmina Puszczykowo

Restauracja LOKOMOTYWA

Kalendarium

Restauracja LOKOMOTYWA

„Stoi na stacji lokomotywa ….” i rzeczywiście w Puszczykowie na starej stacji kolejowej – a dokładnie w zabytkowych wnętrzach starego dworca kolejowego mieści się przytulna restauracja LOKOMOTYWA.

Wyjątkowość swoją zyskuje jednak nie tylko dzięki położeniu. Bez wątpienia to, że obiekt mieści się tuż na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, w pobliżu spacerowych tras nad Wartą, jest  jednym z powodów do odwiedzenia tego miejsca. Dodatkowo fakt, że budynek restauracji to zabytkowa stacja kolejowa z charakterystyczną wieżą zegarową, z przełomu XIX i XX wieku i że w środku można nadal odnaleźć dawną konstrukcję i pamiątki związane z kolejnictwem – to dodatkowa zaleta.

Lokomotywa w podpoznańskim Puszczykowie to jednak nie tylko budynek. To również kuchnia, w której szefowa – Julita Świergiel-Taisner, stawia na zdrowe i sezonowe produkty. Prawdziwa pasja i serce kierują jej kulinarnym charakterem.  Produkty są lokalne, choć pomysły i smaki pochodzą z różnych zakątków.

Latem znajdziecie tam świeże hiszpańskie gazpacho, sałaty i całą moc lekkich deserów. Zimą poczujecie smak lasu w kremie borowikowym i rozsmakujecie się w blinach z kaszy jęczmiennej na konfiturze z czerwonej cebuli. Stałą pozycję w menu znalazły pikantne żeberka glazurowane miodem, z pieczonym pomidorem i maślanym puree, a tutejsze brownie to już kultowa pozycja, której z pewnością musicie skosztować. Na stałe zagościły w menu kruche i wytrawne tarty.

Ulubione smaki możecie zabrać również ze sobą do domu. Lokomotywa posiada w swojej ofercie „Słoiki Julity” czyli wybrane dania z restauracyjnej karty, ale również musy, pasztety, zupy w słoikach. Wszystko w tradycyjnej wersji lub bez soli i cukru – dla osób z problemami zdrowotnymi, ale i tych, którzy dbają o linię.

Restauracyjny sklep oferuje również ciasteczka kruche, bezy i kokosanki, ale i desery w słoikach.

Latem, kiedy pogoda sprzyja spacerom nad Wartą, Lokomotywa oferuje bogato wyposażone kosze piknikowe – na romantyczną randkę lub piknik dla rodziny.

Polecamy bardzo tę stację na trasie szlaku kulinarnego powiatu poznańskiego.

Przed nami stacja-restauracja  LOKOMOTYWA.

Podróżni w kierunku dobrych wrażeń kulinarnych  – wysiadać !!!

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek – niedziela: 11.00 – 22.00

 

Kontakt

Restauracja LOKOMOTYWA

ul. Wczasowa 1,
62-040 Puszczykowo
Tel.: 61 81 94 563

www.eko-lokomotywa.pl

Pozostałe miejsca na szlaku