30

Gmina Stęszew

Pałac Będlewo

Wideo
Kalendarium

Pałac Będlewo

Jakość restauracyjnej kuchni wzmacnia często jej lokalizacja i otoczenie. Bliskość Wielkopolskiego Parku Narodowego i historia Pałacu w Będlewie budzą prawdziwy szacunek.

Początki tej posiadłości sięgają XIII wieku. Swój szczyt rozwoju to miejsce osiągnęło za sprawą rodziny Potockich. To ręka Bolesława Potockiego w drugiej połowie XIX wieku nadała obiektowi jego wspaniałą, zachowaną do dnia dzisiejszego formę.

Dziś w posiadłości mieści się dom pracy twórczej należący do Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk.
Pałac jest także otwarty i dostępny dla gości indywidualnych.

Na terenie ośrodka oprócz pałacu znajdują się: oficyna dworska, budynek hotelowy (dobudowany w 1999 roku) stylem nawiązujący do reszty obiektów, zaadaptowana stajnia, chlewnia i powozownia, w której dziś mieszczą się sale wykładowe i recepcja zlokalizowana w dawnym budynku bramnym. Do dyspozycji gości jest też 9-cio hektarowy park krajobrazowy przechodzący w park leśny.

W tej pałacowej scenerii goście mogą korzystać z restauracji z autorskim menu, opartym o tradycyjną kuchnię staropolską i europejską, która doskonale łączy się z elementami  nowoczesności.

Znajdziemy w karcie restauracji tradycyjny rosół z kury, żurek z białą kiełbasą, policzki wieprzowe w sosie winnym, tradycyjny faszerowany zraz wołowy, kotlet schabowy w wydaniu szlacheckim, łososia w ziołach a także kilka współcześnie modnych wariacji z kurczaka.

Będlewo. Mała miejscowość i restauracja we wspaniałym pałacu w otulinie niezwykłego historycznego parku. To powód, aby zaplanować tam wycieczkę z najbliższymi, przyjaciółmi…

To powód aby przeżyć tam niezapomniane chwile podczas specjalnej uroczystości firmowej lub rodzinnej.

To miejsce jest zdecydowanie ponadlokalną osobliwością.

Godziny otwarcia

Obiekt oferuje przyjęcia okolicznościowe, firmowe i rodzinne.
Restauracja czynna codziennie od 13.00 do 20.00
Możliwe są również dostawy na wynos.

 

Wirtualny spacer

Kontakt

Pałac Będlewo
Ośrodek Badawczo-Konferencyjny IM PAN

Będlewo, ul. Parkowa 1
62-060 Stęszew

Tel.: +48 61 813 51 87

bedlewo@impan.pl

www.palacbedlewo.pl

Pozostałe miejsca na szlaku