74

Gmina Stęszew

Dwór Skrzynki

Kalendarium

Dwór Skrzynki

Restauracja i pokoje noclegowe

Skrzynki, gmina Stęszew

Dwór Skrzynki to niezwykłe miejsce na mapie kulinarnej powiatu poznańskiego – i to nie tylko ze względu na regionalne smaki i produkty, które goszczą w menu mieszczącej się tu restauracji. Jest to bowiem miejsce, które od połowy 2023 roku działa w zgodzie z hasłem „Smak i Kultura”.

W restauracji Dworu Skrzynki serwowane dania oparte są na kuchni polskiej i wielkopolskiej, a produkty do ich przygotowania pochodzą od lokalnych producentów. Znajdziemy tu wyśmienity rosół z kury, niepowtarzalną kaczkę z pyzami i modrą kapustą, kotlet schabowy z kością, pieczonego pstrąga, czy flagowe w Wielkopolsce pyry z gzikiem. Wśród wytwórców żywności i zarazem dostawców  pojawiają się produkty dostarczane od członków Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”, którego Instytut Skrzynki jest operatorem. Nad całością smakowych kompozycji czuwa szef kuchni Kajetan Świokła.

Warto przypomnieć, że obiekt od 2015 roku jest własnością powiatu poznańskiego. W latach 2019-2022 dwór został kompleksowo odrestaurowany i prezentuje się wspaniale. Mieści się tu siedziba Instytutu Skrzynki – Instytutu Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego. Jest to samorządowa instytucja kultury, która powołana została przez powiat poznański w 2021 roku. Instytut jako gospodarz prowadzi tu ośrodek konferencyjno-szkoleniowy, a także Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, galerię fotografii (Galeria Skrzynki) i wspomnianą już restaurację oraz pokoje noclegowe.

W Dworze Skrzynki do dyspozycji Gości są:

  • restauracja z pięknym tarasem
  • kuchnia grillowa z miejscem na ognisko
  • plac eventowy
  • bar
  • 3 sale konferencyjne
  • sauna (dla Gości nocujących)
  • pokoje 1, 2, 3-osobowe, w tym apartament z tarasem i pokój dla osoby z niepełnosprawnościami. Łączne obiekt dysponuje 27 pokojami z łazienkami (53 miejsca noclegowe).

Część pokoi symbolicznie dedykowana jest powiatowi poznańskiemu oraz gminom i miastom będącym członkami Metropolii Poznańskiej. W ramach tej akcji (dedykacji) przy drzwiach do wybranych pokoi znajduje się herb i nazwa gminy lub miasta oraz krótki opis mało znanych ciekawostek turystycznych. W pokojach zaś znajdują się obrazy autorstwa poznańskiego artysty Mikołaja Obryckiego przestawiające najciekawsze miejsca i obiekty we wspomnianych gminach i miastach.

W obiekcie organizować można nie tylko konferencje i imprezy firmowe czy biznesowe, ale również wydarzenia rodzinne  jak przyjęcia weselne, komunijne, spotkania jubileuszowe, czy konsolacje. W dworze i na terenie przylegającego do niego parku realizowane są zadania statutowe Instytutu Skrzynki; m.in. koncerty, spotkania literackie, wystawy fotografii i grafiki, seanse filmowe (kino letnie i dyskusyjny klub filmowy) oraz inne ciekawe wydarzenia artystyczne. Odbywają się też warsztaty i tematyczne spotkania kulinarne z ekspertami smaku.

To miejsce obowiązkowe do odwiedzenia na trasie szlaku kulinarnym „Smaki Powiatu Poznańskiego”.

 

 

Kontakt

Dwór Skrzynki

Pl. Parkowy 1

62-060 Skrzynki, gm. Stęszew

Restauracja

Dla gości indywidualnych

Soboty 12:00-22:00 (zamówienia do 21:00)

Niedziele 12:00-20:00 (zamówienia do 19:00)

Od poniedziałku do piątku wyłącznie dla grup zorganizowanych powyżej 10-ciu osób (wymagana jest wcześniejsza rezerwacja).

Kuchnia grillowa

Niedziele 12:30-17:30 (od maja do września)

Noclegi

24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu (wymagana jest wcześniejsza rezerwacja)

Kontakt:


Recepcja/Restauracja

691 838 221

kontakt@dworskrzynki.pl

Rezerwacja i organizacja imprez

533 123 174

rezerwacje@dworskrzynki.pl

www.dworskrzynki.pl

Facebook

Instagram

www.instytutskrzynki.pl

Pozostałe miejsca na szlaku