64

Gmina Pobiedziska

BoguckiChleb

Kalendarium

BOGUCKICHLEB to mała, rzemieślnicza piekarnio-cukiernia prowadzona przez małżeństwo Boguckich. Położona jest w samym sercu malowniczej Puszczy Zielonki, w rekreacyjnej miejscowości Tuczno. Co roku w sezonie przybywa tu wielu turystów, chcących korzystać z uroków pięknej przyrody a także  pieszych  i rowerowych szlaków. Oprócz możliwości korzystania z darów natury w Tucznie w sklepie Eden można zakupić pyszny, naturalny, domowy chleb. To właśnie ten sklep jest największym dystrybutorem piekarni BoguckiChleb. Chleby te można kupić również w określone dni w innych niewielkich sklepach w okolicznych miejscowościach np. w Kowalskim, Karłowicach, Wronczynie, Jerzykowie czy Pobiedziskach. Współpracują  też z jednym sklepem w Poznaniu „Save the Planet”, który znajduje się w CH Posnania. BoguckiChleb można nabyć także w sklepie internetowym, który zapewnia dowóz  produktów w granicach Poznania i okolicznych miejscowości.

Receptura chleba opiera się głównie na czterech podstawowych składnikach: woda, mąka, zakwas i sól. Wyrabiają przede wszystkim chleby żytnie, ale w ofercie posiadają też chleb pszenno-żytni na zakwasie. W produkcji nie używają żadnych sztucznych dodatków, spulchniaczy, drożdży, cukru czy miodu. W sklepie w Tucznie dostępne są również domowe wyroby cukiernicze: kruche tartaletki z różnymi nadzieniami, serniki, brownie z solonym karmelem, pyszne muffinki.

Codziennie dokładają wszelkich starań, aby wszystkie produkty, które wychodzą „spod ich ręki” były najwyższej jakości i mogły cieszyć podniebienia klientów.

Kontakt

BOGUCKICHLEB

Piekarnia-Cukiernia Krystyna Weber-Bogucka

Tuczno, ul. Wronczyńska 70

62-007 Biskupice

Mail: kweber@o2.pl, tel. 609 850 751, 667 950 840

Facebook

Godziny otwarcia sklepu Eden w Tucznie

Pon. – Sob. – 6.00-21.00

Niedziela – 9.00-17.00

Pozostałe miejsca na szlaku