70

Gmina Kórnik

Chlebszy Pracownia Chleba

Wideo
Kalendarium

Chlebszy Pracownia Chleba w Kamionkach

Załogę tego niezwykłego miejsca tworzą osoby z różnym doświadczeniem i wiedzą, ale wszyscy tak samo kochają chleb. Są tam piekarze z 20 letnim doświadczeniem jak i studenci. Jedni o chlebie wiedzą wszystko, a inni dopiero się uczą.

Pracownia Chleba Chlebszy z Kamionek to miejsce wyjątkowe. Wyjątkowe dlatego, że to, co dzieje się zazwyczaj tylko w tzw. kuchni, tutaj jest otwartym spektaklem, dostępnym dla konsumentów. Cały proces tworzenia chlebów odbywa się na oczach klientów. O tym, z jakich składników chleb jest wypiekany, jak rośnie, jak rumieni się w piecu – można przekonać się, odwiedzając piekarnię i rozmawiając z jej gospodarzami. Określenie „wiem, co jem” ma tutaj idealne zastosowanie.

Jak sami pracownicy zapewniają – tutejsze wypieki to „fura dobrej mąki i zero szajsu” (żadnych polepszaczy, spulchniaczy, barwników). Ale mąka to nie wszystko, choć ta jest najważniejsza i co istotne, zawsze pochodzi od lokalnych producentów. Bardzo ważny jest czas, a zwłaszcza jego dostatek, aby wytworzyć najlepsze chleby. Od rozpoczęcia aż do wypieku mija nawet 26 godzin. Chleby pieczone są na długo fermentującym zakwasie (czasem na drożdżach), połączonym z odpowiednio dobraną mąką, wodą i solą. Kolejny cenny „składnik” to praca ręczna rzemieślników i dużo wkładanego w proces tworzenia serca piekarzy.

W ofercie Pracowni Chleba znaleźć można:

  • chleby żytnie na zakwasie – naturalne, trwałe pieczywo, czasem z dodatkiem suszonych śliwek, żurawiny, pestek słonecznika i dyni, siemienia lnianego oraz orzechów,
  • chleby pszenne – na zakwasie lub z dodatkiem zacieru drożdżowego,
  • chleby mieszane – z połączenia mąk żytniej i pszennej, a wśród nich zdecydowanie najważniejszy w pracowni – chleb wiejski.

Ponadto rogale, bułki, chałki, bagietki, a nawet słodycze – tu królują cynamonki.

Słowa nie oddadzą w pełni wyjątkowości wypieków, dlatego gorąco polecamy degustację! Cały wachlarz wypieków dostępny jest na stronie internetowej piekarni, z opcją zamówień on-line. Stacjonarne zakupy można zrobić w dwóch lokalizacjach: w Pracowni Chleba w Kamionkach oraz w Składzie z Pieczywem w Chybach.

Kontakt

Chlebszy Pracownia Chleba
ul. Poznańska 117, 62-023 Kamionki
www.chlebszy.pl
fb.com/Chlebszy
pracownia@chlebszy.pl
+48 570 001 731

Pozostałe miejsca na szlaku