72

Gmina Luboń

Centrala Piwna w Luboniu

Kalendarium

Centrala Piwna w Luboniu

Popularność rzemieślniczych piw rośnie. Czasy, w których na sklepowych półkach i w obiektach gastronomicznych dostępne były jedynie piwa wielkich koncernów mamy już za sobą. Konsumenci z większą świadomością wybierają alkohole, zwracając uwagę na ich walory zapachowe i smakowe, a także na historię, która za nimi stoi. Niszowe i oryginalne produkty powstają już w wielu lokalnych browarach. Za produkcję odpowiada nie ogromna firma, a konkretna osoba, co wzbudza zaufanie u miłośników złotego trunku. W Polsce działa już kilkadziesiąt browarów rzemieślniczych, które cały czas eksperymentują i wypuszczają na rynek nowe smaki. A tych przybywa co roku nawet kilkaset. Trafiają nie tylko na krajowy rynek, lecz zagraniczny, gdzie dostrzeżono ich potencjał. I vice versa, bowiem znużeni przemysłową produkcją piwosze mogą smakować wielu odmian browaru z innych krajów.
Centrala Piwna w Luboniu, działająca od 2011 roku, powstała z miłości do piwa i jako odpowiedź na rosnące oczekiwania polskich piwoszy. Od samego początku ideą właścicieli było wspierać małe, rodzinne przedsiębiorstwa, które w prace przy produkcji piwa wkładają przede wszystkim serce. Półki w Centrali Piwnej uginają się pod ciężarem ponad tysiąca rodzajów trunków. Znajdziemy tam piwa z polskich i regionalnych browarów rzemieślniczych, powstałe z największą dbałością o składniki, w tym te warzone w powiecie poznańskim. Asortyment poszerzony jest o cydry, wina oraz napoje bezalkoholowe.
Co ważne, właściciele Centrali o złotym trunku wiedzą jak mało kto w tej części kraju i chętnie wiedzą tą dzielą się ze swoimi klientami.
Zdecydowanie polecamy ten przystanek na naszym szlaku.

 

 

Kontakt

Centrala Piwna

ul. Puszkina 38a lok. C, 62-030 Luboń

www.centralapiwna.pl

+48 513 755 552

Drugi punkt ze sprzedażą detaliczną oraz hurtową:

Skórzewo, ul. Kolejowa 14.

Godziny otwarcia:

Skórzewo
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 7:30 – 16:00
Czwartek 8:00 – 16:00
Piątek 8:00 – 18:00
Sobota, niedziela – nieczynne

Luboń
Środa – piątek 13.00-21.00
Sobota 11.00-21.00
Niedziela – nieczynne

Pozostałe miejsca na szlaku