19

Gmina Kórnik

Wytwórnia lodów z Kórnika

Kalendarium

Wytwórnia lodów z Kórnika

Kórnik, to bardzo popularne miejsce w powiecie poznańskim. Co roku odwiedzają je tysiące turystów. Kórnicki zamek, przypałacowy park ze wspaniałym Arboretum, legenda Białej Damy… to przyciąga. A co najbardziej smakuje podczas letniego spaceru? LODY!!!

Wytwórnia lodów naturalnych w Kórniku mieści się na rynku, tuż przy wejściu na Promenadę.

Paweł Jafernik – właściciel i twórca lodziarni to prawdziwy kosmita wśród lodziarzy. Ukręci lody prawie ze wszystkiego. Firma działa od 2016 roku i na stałe zdobyła sobie sympatię i uznanie smakoszy.

W roku 2019 została wyróżniona tytułem „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak PYRY” za lody z ziemniaków!!! Tak, tak… lody z pyrami!!!

Misją Pana Pawła jest produkcja lodów o wyjątkowym smaku, bazując wyłącznie na naturalnych składnikach. Jego ambicją jest, aby lody dostarczały nam niezapomnianych doznań  smakowych, których na próżno szukać w przemysłowych lodach masowej produkcji dostępnych w sklepach.

Lody powstają na miejscu. W codziennej ofercie znajduje się kilka smaków na bazie owoców, mleka i czekolady. Lody podawane są w wafelkach tradycyjnych lub bezglutenowych.

Lokal dysponuje też kilkoma stoliczkami z krzesełkami wewnątrz lodziarni z widokiem na kórnicki rynek, a w okresie od wiosny do jesieni ogródkiem letnim.

W lodziarni można też napić się pysznej kawy, lemoniady czy zjeść dobre ciasto lub gofra.

POLECAMY ten adres szczególnie.

To obowiązkowy przystanek na naszym kulinarnym szlaku.

Godziny otwarcia

10.00 – 20.00

Kontakt

Wytwórnia Lodów z Kórnika

Plac Niepodległości 19

Kórnik

tel.: +48 691 659 359

Facebook

Pozostałe miejsca na szlaku