34

Gmina Buk

Zakład Przetwórstwa Mleka w Buku

Kalendarium

Zakład Przetwórstwa Mleka w Buku

Ponad 130 lat historii to ogromny skarb, szczególnie jeśli wiąże się z tradycją, jej smakami i ogromnym doświadczeniem. Tyle lat liczy istniejąca od 1882 roku mleczarnia w Buku. Twarogi, sery sernikowe, masła to tylko część wysmakowanego mlecznego asortymentu dostępnego dla klientów pod marką „Champion” w małych okolicznych sklepach, sieciach handlowych, ale także w lokalnym sklepiku na terenie mleczarni.

Od 2020 roku zakład jest własnością firmy Levant Foods, a jej właściciele z wielką radością i entuzjazmem rozszerzają asortyment o dobrze im znane smaki Bliskiego Wschodu, z którego pochodzą. To niezwykłe połączenie tradycji, doświadczenia oraz kultur zaowocowało takimi produktami jak labneh (delikatnie słony serek typu arabskiego) czy akawi baladi (łagodny ser solankowy). Nowe  produkty zdobywają coraz więcej sympatyków, a sami właściciele oczarowani smakiem planują już wdrożenia kolejnych wariantów.

W 2021 minie dokładnie 30 lat od kiedy założyciel, dr Kasem Bahloul, zdecydował się rozpocząć działalność na terenie Wielkopolski. Aktywnie zaangażowany w Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan nieustannie dba o rozwój firmy Levant Foods,  a asortyment firmy wciąż się powiększa.
Warto dodać, że do dobrze znanych i rozpoznawalnych marek należą herbaty Ahmad Tea, owoce i warzywa w puszkach Sandra, oliwki i oliwy Sandrini czy produkty orientalne pod marką Jasmeen. Każde z nich dostępne w sklepiku firmowym w Buku oraz w sklepie internetowym: www.sklep.smacznego.pl

Polecamy !

Godziny otwarcia sklepu przy mleczarni

Poniedziałek – piątek 6:30 – 17:00
Sobota 7:00 – 12:00

Kontakt

Zakład Przetwórstwa Mleka w Buku

Sklep firmowy
przy mleczarni
ul. Bohaterów Bukowskich 15A,
64-320 Buk

www.levant.pl

Pozostałe miejsca na szlaku