67

Gmina Swarzędz

Restauracja „Nie śpimy, lepimy!”

Kalendarium

Restauracja „Nie śpimy, lepimy!” w Swarzędzu

„Nie śpimy, lepimy! ” to firma rodzinna, którą prowadzi rodzeństwo – Filip Kraśniewski i Konstancja Olbińska. Do niedawna był to wyłącznie regionalny producent ręcznie lepionych pierogów. Produkty można było nabyć w wybranych sklepach na terenie Wielkopolski. Dzięki systematycznemu i konsekwentnemu rozwojowi udało się stworzyć nowe, wyjątkowe miejsce specjalnie dla  wielbicieli pierogów (i nie tylko): restaurację „Nie śpimy, lepimy!” w Swarzędzu.

Co ciekawe, ciasto na pierogi powstaje w oparciu o przepis babci Danki (babci właścicieli), która była dla nich inspiracją do uruchomienia działalności gastronomicznej. Zarówno Pan Filip jak i Pani Konstancja  z pasją dbają o polskie tradycje, ale nie boją uwspółcześniać i są otwarci na nowe smaki.

Na miejscu poza sztandarowymi pierogami można zjeść świeże i pyszne dania, m.in. z kaczką pieczoną z owocami podawane z sosem żurawinowym lub pikantnymi warzywami, kopytka czy liczne makarony.

Wielbiciele tradycyjnych pierogów z kapustą i grzybami czy leniwych także się nie zawiodą.

Dużym wsparciem dla rodzeństwa jest szef kuchni restauracji Krzysztof Jesiołowski. Warto więc zajrzeć do menu i rozsmakować się w wyśmienitych daniach, a także można zabrać je na wynos.

W coraz szerszej ofercie są także zupy, pasztet, bigos i smalec.

To niezwykłe miejsce smaku i serdeczności zdecydowanie polecamy na naszym kulinarnym szlaku.

Kontakt

Restauracja „Nie śpimy, lepimy!”

ul. Zwycięstwa 7 62-020 Swarzędz

tel. 570 340 120

czynna poniedziałek – sobota godz. 11.00 – 18.00

Facebook

Strona Internetowa

Pozostałe miejsca na szlaku