7

Gmina Komorniki

Jarmark Bożonarodzeniowy

Kalendarium

Jarmark Bożonarodzeniowy

To jedna z najpopularniejszych otwartych dla publiczności imprez w Wielkopolsce o tematyce kulinarnej.  Wydarzenie ma bardzo rodzinny i edukacyjny charakter. Krótki grudniowy dzień, pięknie oświetlony już od późnego popołudnia park nadaje spacerom i zakupom prawdziwie świątecznego charakteru. Kulinaria, rzemiosło, zabawki, muzyka. Warsztaty pieczenia pierników, wyrabiania ozdób i zabawek świątecznych. W alejkach setki kupców i producentów. Samych stoisk z dobrymi wędlinami bywa nieraz kilkanaście. Taki sam wybór wędzonych ryb, pierników, pieczywa, miodów.

Wszyscy kupują uważnie, bo ta przedświąteczna niedziela tradycyjnie ma rozpocząć bożonarodzeniową krzątaninę. To ostatnia chwila oddechu przed wirem przedwigilijnych przygotowań.

Naturalnie również w czasie tego wydarzenia nie może zabraknąć konkursu Smak Powiatu Poznańskiego. Co więcej w tym czasie Polska Akademia Smaku organizuje dwa takie konkursy. Jeden na świąteczny piernik, drugi na dania z ryb. Patronem konkursu jest starosta poznański, a już na inauguracyjną edycję zgłoszono ponad 20 dań w każdej kategorii. Zawodowcy z jury zanim zasiądą do stołu przygotowują poczęstunek dla około tysiąca odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy osób, które najedzone, obładowane zakupami oraz przyswojoną wiedzą o zwyczajach świątecznych wielkopolskiej wsi, wracają zadowolone do domów.

 

Kontakt

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

ul. Dworcowa 5,

62-052 Szreniawa

www.muzeum-szreniawa.pl

Facebook

Pozostałe miejsca na szlaku