43

Gmina Pobiedziska

Cukiernia, Kawiarnia „Rynek 10” – Jacek Grzeczka

Kalendarium

Cukiernia, Kawiarnia „RYNEK 10” – Jacek Grzeczka

Pobiedziska to miasteczko z tradycją blisko tysiącletnią. Założycielem miasta był Kazimierz Odnowiciel, który podobno w tym miejscu stoczył bitwę i odniósł zwycięstwo (POBIEDA – czyli zwycięstwo).

Rynek w Pobiedziskach to serce  i zarazem  centrum miasta. Tradycyjnie  działają  tu sklepy, jest też hotel, restauracja, a także wyborna cukiernia z kawiarnią obok; jest też na rynku sezonowa lodziarnia. Spory ruch, dużo zieleni, fontanna, pomnik i widok na najcenniejszy zabytek Pobiedzisk – XIV-wieczny kościół Św. Michała Archanioła.

Wyborna cukiernia to Cukiernia Grzeczki, która od powojennych czasów wytwarza wspaniałe ciasta, placki, torty i lody. Ciągle jest firmą rodzinną – już chyba w trzecim pokoleniu. Znawcy tego miejsca będąc w Pobiedziskach nie mogą nie kupić jakiegoś ulubionego ciasta „u Grzeczki”.

Tuż przy cukierni od niedawna działa kawiarnia „Rynek 10”. To rozszerzenie rodzinnej tradycji i oferty rodzinnego biznesu Grzeczki.

Kawiarnia bardzo szybko stała się miejscówką niedzielnych spotkań. Obsługa jest niesamowicie sympatyczna, tworzy spokojny nastrój sprzyjający odpoczynkowi.

Opinie gości mówią same za siebie:

  • „Wspaniałe lody i ciasta :)”
  • „Super pieczywo wszystkie wypieki pyszne, a pączki najlepsze w okolicy Poznania !!!!
    Można śmiało polecić każdemu, bo każdy znajdzie coś dla siebie !!”
  • „Bardzo dobre pączki. Ciasta bardzo smaczne i świeże. Torty polecam !!!”
  • „Lubię tam chodzić. To stało się małą tradycją, że po odebraniu dziecka z przedszkola odwiedzam kawiarnię Grzeczki.”

 

My również polecamy zarówno cukiernię jak i kawiarnię Rynek 10 oraz zapraszamy do drugiego punktu sprzedażowego w Swarzędzu przy ul. Kupieckiej i ul. Grudzińskiego 26.

To zdecydowanie „słodki” punkt na naszym szlaku kulinarnym.

Kontakt

Cukiernia i Kawiarnia „Rynek 10” Jacek Grzeczka

Rynek 10, Pobiedziska

Tel.: 61 817 74 69

FACEBOOK

Swarzędz,

ul. Kupiecka 12

tel. 692 292 517

Pozostałe miejsca na szlaku