6

Gmina Komorniki

Jarmark Wielkanocny

Wideo
Kalendarium

Jarmark Wielkanocny

Corocznie – choć w latach 2020-2021 plany pokrzyżowało znane wszystkim zagrożenie epidemiczne – tysiące odwiedzających buszuje po setkach stoisk Jarmarku Wielkanocnego w Szreniawie. To pierwsza wiosenna wielka impreza kulturalna i kulinarna – bo Muzeum traktuje kulinaria jako jedną z ważniejszych dziedzin kultury materialnej. Dziesiątki stoisk producenckich, tyleż stoisk z małą gastronomią, pokazy, konkursy i koncerty.

Od takiej energii niemal zawsze wychodzi słońce, a że pociąg z Poznania dojeżdża na stację przy Muzeum w kilkanaście minut, wiele osób podejmuje decyzje o wizycie tutaj spontanicznie – to doskonała alternatywa sobotniego lub niedzielnego spaceru. Warto przyjechać pociągiem, by nie szukać wolnego miejsca na zatłoczonych parkingach, aby spróbować nowości ze szreniawskiego browaru, aby obejrzeć wszystkie pokazy i ekspozycje. Dla świata kulinarnego powiatu to dodatkowe wyzwanie.

Polska Akademia Smaku wraz z władzami powiatu organizuje konkursy kulinarne. Restauracje, szkoły gastronomiczne, koła gospodyń wiejskich i amatorzy prezentuje swoje umiejętności tworzeniu zimnych mięs, wędlin, pasztetów i galantyn. Potrawy ocenia zawodowe jury, złożone z ludzi nie tylko znających się na jedzeniu, ale i potrafiących gotować. Nie może być więc tak by obyło się bez pokazu kulinarnego i bezpłatnego gotowania dla gości Jarmarku.

 

Kontakt

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

ul. Dworcowa 5,

62-052 Szreniawa

www.muzeum-szreniawa.pl

Facebook

Pozostałe miejsca na szlaku