63

Gmina Puszczykowo

Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona

Kalendarium

Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona

 

Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona, to rodzinna firma, którą z pasją od pokoleń tworzą dziś Pani Monika i Pan Sergiusz.

Monika
W całym jej życiu były i są obecne pszczoły.  Dziadek je miał i ma  ojciec. Zawsze podziwiała ojca, że stworzył ze swojego hobby profesjonalną, zawodową pasiekę. I porzucił dobrze płatną pracę, po prostu zaryzykował dla pszczół. Każdy sezon pszczelarski przeżywa tak, jakby to był jego pierwszy dzień w pracy. Podekscytowany, szczęśliwy pędzi do pasieki. Odkąd pamięta, zawsze z chęcią pomagała przy pracy: przeglądy, wybieranie miodu, hodowla matek pszczelich itp. Rąk do pomocy nigdy za wiele w tej branży! Zawsze była związana z przyrodą. Kocha i szanuje z całego serca. Ciągle pogłębia wiedzę na temat Eco, zero-waste, ziołolecznictwa, naturoterapii. Kosmetyki i środki czystości sama tworzy dla rodziny i domu. Minimalizuje użycie foli i plastiku w domu. Gotuje i je zdrowo używając lokalnych produktów od rolników. Bez przetworzonej żywności. Bez telewizji. Ćwiczy jogę i medytację. Teraz spełnia się jako matka i bizneswoman.

Sergiusz

Pierwsze jego doświadczenia z pszczołami zaczęły się u dziadka w jego własnej pasiece. Uwielbiał obserwować te małe, niesamowite owady.Po przekroczeniu pełnoletności wyjechał za granicę, gdzie zbierał życiowe doświadczenia, hartował ducha i poznawał niesamowitych ludzi. Mieszkając w różnych miejscach na łonie natury, z dala od cywilizacji.  Wrócił do Polski już z  drugą połówką i wspólnie zaczęli tworzyć swoje wizje. Robić to co kochają, z satysfakcją każdego dnia, w zgodzie z naturą i samym sobą.  I tak powstała koncepcja  firmy “Bee naturalnie”. Z każdym rokiem mają nowe pomysły, ciągle się rozwijają, szkolą. Tworzą coś niesamowitego.

Motto tej rodzinnej firmy to: „bo każda pszczoła jest WAŻNA”. Pracują przy pszczołach z etyką pszczelarską oraz własną. Nie dopuszczają, aby rodzina pszczela głodowała. Nie wybierają całkowicie miodu z uli, zawsze mają zgromadzony pokarm dla siebie. Dbają również, aby każda rodzina miała pyłek, pierzgę dla siebie. Wiedzą, że dzięki temu rodzina pszczela jest SILNA i ZDROWA. Ciągle pogłębiają wiedzę jak wzmacniać i dbać o rodziny pszczele w sposób naturalny i zgodny z ich rytmem życia. „Bee naturalnie” to dbałość o każdą pszczołę, ale również praca charytatywna, mająca na celu pomoc wszystkim owadom zapylającym i tworzenie im jak największej puli różnorodnego pożytku.

To niezwykle ważne miejsce na naszym kulinarnym szlaku.

Kontakt

Gospodarstwo Pasieczne Miody Ibrona

Sergiusz Ibron

ul. Wierzbowa 16

62-040 Puszczykowo

e-mail: miodyibrona@gmail.com

tel. 729 416 274

tel. 608 484 744

www.beenaturalnie.pl

Facebook

Pozostałe miejsca na szlaku