56

Gmina Czerwonak

Restauracja Nowakowski & Skitek

Wideo
Kalendarium

Restauracja Nowakowski & Skitek

 

Założycielami restauracji są Piotr Nowakowski i Jacek Skitek, związani z poznańską gastronomią od wczesnych lat młodości.
Jacek Skitek to utytułowany Szef kuchni w najlepszych poznańskich hotelach, miłośnik łączenia kuchni polskiej ze śródziemnomorską. Uczestnik wielu szkoleń zagranicznych, w tym z zakresu kuchni francuskiej i europejskiej. Nauczyciel i mentor. Przez lata wychował pokolenia poznańskich kucharzy.
Piotr Nowakowski swoją pasję rozwijał podróżując po Francji. To właśnie różnorodność smaków, wykwintność potraw i znajomość win sprawiły, że po latach postanowił założyć firmę gastronomiczną. Stanowi ona swoistą kontynuację zamiłowań jego ojca, który będąc szefem gastronomii w hotelach w Poznaniu, przekazał synowi swoje zainteresowania.

Restauracja w Owińskach działa od 2015 roku i specjalizuje się w kuchni polskiej, francuskiej oraz włoskiej.
Gospodarze lokalu mówią o sobie: „Wykwintna kuchnia, oryginalne wnętrze, niesamowita atmosfera, oraz pasja, która nigdy nie pozwoli nam spocząć na laurach”.

Tatar z polędwicy wołowej sezonowanej, podany z domowymi piklami, grzybami oraz musztardą Dijon; połówka wielkopolskiej kaczki z pyzami domowego wypieku oraz modrą kapustą z rodzynkami; pstrąg z lokalnej hodowli Jurka Terebelskiego podawany z grillowanymi warzywami i kluskami Gnocchi własnej produkcji, a sezonowo tradycyjna polska czernina z kluseczkami i bakaliami czy Wielkopolska gęś pieczona z modrą kapustą i domowymi kopytkami oraz kieliszek młodego polskiego Wina Świętomarcińskiego… to naprawdę wyborne propozycje dla wyszukanych smakoszy.
Desery z własnej cukierni to niezapomniane chwile, a tort bezowy z ciemnymi owocami i kremem mascarpone z likierem Cointreau i sernik z przepisu babci Jadwigi mogą być słodką wizytówką miejsca.
Spędzając czas w miłym wnętrzu lub na drewnianym tarasie restauracji możemy zdegustować także ponad 70 win całego świata (!!!), a następnie skorzystać z noclegu w przytulnie zaaranżowanych pokojach gościnnych.
Warto dodać, że właściciele prowadzą już od 30 lat firmę cateringową. N&S Catering, był obecny podczas wielu uroczystości rodzinnych oraz firmowych w Polsce i na terenie całej Europy.
Wszystkim podróżującym w kierunku Puszczy Zielonki (i nie tylko!) zdecydowanie polecamy ten kulinarny przystanek w Owińskach. To pewniak na naszym kulinarnym powiatowym szlaku.

Godziny otwarcia

Poniedziałek – czwartek: 12.00 – 20.00
Piątek – sobota: 12.00 – 21.00
Niedziela: 12.00 – 19.00

Kontakt

Restauracja Nowakowski & Skitek

Ul. Poznańska 13A,
62-005 Owińska
Tel.: 663 929 303
E-mail: restauracja.hotel@nscatering.pl

www.restauracja.nscatering.pl

Pozostałe miejsca na szlaku