15

Gmina Rokietnica

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda

Wideo
Kalendarium

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda jest jednym z dziesięciu Rolniczych Zakładów Doświadczalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Gospodarstwo ma charakter wielokierunkowy i obejmuje produkcję rolniczą, zwierzęcą i sadowniczą.

Gospodarstwo stanowi zaplecze Uczelni w zakresie prowadzenia prac naukowo – badawczych i działalności dydaktycznej. Specyfika Rolniczo – Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda sprawia, że organizowane są tu szkolenia, praktyczne pokazy i seminaria sadownicze dla producentów, doradców terenowych z instytucji związanych z rolnictwem, studentów i nauczycieli szkół ogrodniczych, a także działkowców z rejonu Wielkopolski.

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda znane jest i kojarzone przede wszystkim ze sprzedażą owoców najwyższej jakości w umiarkowanej cenie.

Posiada w swoim asortymencie wiele gatunków i odmian między innymi: wiśni, czereśni, śliwek, brzoskwiń, nektaryn, borówki amerykańskiej oraz  jabłek (ok. 120 odmian) i gruszek.

NATURALNIE MĘTNY 100% SOK JABŁKOWY

Od blisko 10 lat Gospodarstwo z owoców wyprodukowanych we własnym sadzie wytwarza Naturalnie Mętny 100% Sok Jabłkowy, który w swoim składzie nie zawiera wody, cukru i konserwantów. Sok otrzymywany jest metodą tłoczenia, utrwalany jedynie dzięki procesowi łagodnej pasteryzacji, która pozwala zachować naturalny smak i pełen bukiet witamin oraz błonnik i inne cenne substancje zawarte w owocach. Soki przechowywane są w wygodnych opakowaniach z kartonu ekologicznego i zachowują trwałość przez pół roku od daty produkcji, a po otwarciu sok można spożywać przez dwa tygodnie.

Gospodarstwo rozwija własną sieć sprzedaży produktów „Czerwone Jabłuszko”.

Bardzo polecamy !!!

Godziny otwarcia

PUNKTY SPRZEDAŻY OWOCÓW „CZERWONE JABŁUSZKO”

1. Przybroda chłodnia R-SGD (61 814 48 94)
poniedziałek – piątek 7:00 – 15:00

2. Cerekwica – przy trasie Poznań-Szamotuły
poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00
sobota 9:00 – 13:00

3. Poznań, ul. Zwierzyniecka 41
poniedziałek – piątek 8:30 – 16:00

4. Poznań, ul. Wojska polskiego 28 –
budynek główny Uniwersytetu Przyrodniczego
poniedziałek – piątek 8:00 – 15:00

Kontakt

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda

Przybroda, ul. Parkowa 4
62-090 Rokietnica

www.up.poznan.pl/przybroda

Pozostałe miejsca na szlaku