39

Gmina Pobiedziska

Gospodarstwo Agroturystyczne „Koziraj”

Kalendarium

Gospodarstwo Agroturystyczne „Koziraj”

Urok każdego miejsca poza samą naturą tworzą przede wszystkim ludzie. Wanda i Fred Szafrańscy stworzyli w Promnie prawdziwą oazę błogostanu.

„Promno to mała wieś nad Potokiem Czachurskim, w otulinie Parku Krajobrazowego Promno, w pobliżu obszaru Natura 2000 „Ostoja koło Promna”. Piękny i malowniczy krajobraz, ukształtowany działaniem lodowca, zachwyca swoim pięknem i zachęca do czynnego uprawiania różnych form turystyki oraz może być inspiracją dla wielu artystów i fotografów. Na łąkach wokół gospodarstwa pasą się przyjaźnie nastawione do gości kozy i owce, wokół biegają pieski i koty. Obserwować można kury zielononóżki wraz z perliczkami. W stawie słychać pluskanie ryb i rechot żab. Od wczesnego ranka słychać pianie kogutów, na niebie przelatują żurawie, bociany, dzikie gęsi i kaczki, a wieczorem nietoperze i słychać nawoływanie puszczyka. Teren gospodarstwa jest na tyle rozległy, że każdy znajdzie sobie miejsce do wypoczynku. Bliskość natury, piękne wschody i zachody słońca dostarczyć mogą naszym gościom niezapomnianych wrażeń i pozwolą zapomnieć o natłoku codziennych spraw i zajęć.”

Gości Gospodarstwa Koziraj czeka wiele atrakcji. Można nauczyć się dojenia kóz, strzyżenia owiec, wytwarzania serów czy masła, pieczenia chleba, wędzenia ryb…

Można też nauczyć się gry w bule (petanque) oraz porozmawiać z gospodarzami w języku francuskim.

W ofercie kuchni Gospodarstwa dominuje zdrowa, ekologiczna żywność oparta na produkcie lokalnym: mleko i sery kozie, jajka, warzywa i owoce oraz zioła  z własnego ogródka. Wszystko dodatkowo okraszone niezwykłymi opowieściami Pani Wandy.

Wszyscy, którzy kochają spokój i cudowny klimat natury obowiązkowo powinni odwiedzić to magiczne miejsce na naszym powiatowym kulinarnym szlaku.

Kontakt

Gospodarstwo Agroturystyczne „Koziraj”

Promno 40,
62-010 Pobiedziska

Tel.: 698 319 181
email: info@koziraj.com.pl

WWW.KOZIRAJ

 

Pozostałe miejsca na szlaku